"Gazetekeyfi ; gazeteler ve haberlere açılan pencere..."

Olmazsa Olmaz

Gerekli
Programlar

Yabancı
Gazeteler

Yabancı
Kaynaklar

KKTC
Yurtdışı

Konulu
Gazeteler


Haber Gazete Keyfi'nde okunur. Türkiye ve Dünya'dan haberler, en güncel siyaset, yaşam, sağlık haberleri, son dakika haber ve gelişmeler, ilginç haber başlıkları burada!

OYUNLARI

Camille - Taşın Kalbi

Ben hayatı seviyorum, aşkı, umudu. Ödülsüz olsalar da...

Tiyatro Keyfi, bu yeni projesinde dopdolu, ama trajediyle biten yaşamıyla bir döneme damgasını vuran Camille Claudel'i sahneye taşıyor. Camille, yaşadığı yüzyıla ağır gelen kadın sanatçı kimliği ve dönemin önemli ismi, heykeltıraş Rodin ile çalkantılı özel ilişkisi nedeniyle iz bırakan bir sanatçı oldu.

"Camille, ailesi için utanç kaynağıydı, fazla özgürdü, fazla başına buyruktu, fazla heykel yapıyordu, Rodin içinse fazla tehlikeliydi, sanatına inen bir gölgeydi, sanat çevresi içinse dili fazla uzundu, fazla konuşuyordu, fazla doğrucuydu..."

Çoğunlukla kadın olduğu için yeteneği bastırılmaya çalışılmış, çoğu zaman görmezden gelinmiş veya önemsenmemiş, Rodin'in yıkıcı tutumu ile onun gölgesinde kalmış ve akıl sağlığını yitirerek hayatının son otuz yılını akıl hastanesinde geçirmiş ve değeri öldükten sonra anlaşılmış üstün sanatçı Camille Claudel'in ardından filmleri, opera eseri yapıldı, kitapları yazıldı.

Oyunun Künyesi:
Yazan: Kosta Kortidis Reji ve dramaturji: Kemal Başar Dekor Tasarımı: Murat Gülmez Kostüm Tasarımı: Mine Gökbuget Erbek Işık Tasarımı: Melis Karaman Müzik: Can Atilla Koreografi: Kerem Kuraner Yönetmen Yardımcısı: Melis Karaman Yönetmen Yardımcısı: Yiğit Can Bahçeci Camille Claudel: Begüm Topçu Turay Rodin: Kubilay Tunçer Rahibe, Rose, Cecille: Serap Yılmaz
Oyun Süresi: 80 dakika (Tek Perde)

Biletler ve detaylı bigli için: tiyatrokeyfi.com.trTed Bundy

Tiyatro Keyfi'nden oldukça gerilimli, nefes kesici, yeni bir oyun "Ted Bundy"!

Dünyanın gördüğü en acımasız seri katil, kurbanlarına öldürdükten sonra tecavüz eden Ted Bundy'nin celladıyla geçirdiği son saatini konu edinen bu oyun metni dünyada ilk kez Tiyatro Keyfi tarafından sahnelere taşınıyor...

Gelmiş geçmiş en azılı seri katilin hikayesini anlatan "Ted Bundy" tiyatro oyunu, çağdaş bir yorumla izleyicisiyle buluşuyor.
İnsanlığın gördüğü en iğrenç seri katil... 1989'da elektrikli sandalyede idam edilmeden önce 78 kadına öldürdükten sonra tecavüz etmişti. Hepsi onu terk eden kız arkadaşına benziyordu. Gelmiş geçmiş en azılı seri katil ve nekrofil Ted Bundy'nin ölmeden önce celladıyla geçirdiği son 1 saat... Tiyatro Keyfi'nin gerçek bir hikayeden yola çıkan, oldukça gerilimli ve sürprizlerle dolu bu yeni eserini Arnavut yönetmen Shyqyri Caushaj yönetti. Reha Özcan ve Kemal Başar oynuyor.
Yazan: Kosta Kortidis Yöneten: Shyqyri Caushaj Dekor ve Kostüm Tasarımı: Murat Gülmez Işık Tasarımı: Yüksel Aymaz Ted Bundy: Reha Özcan Richard Angelholmes: Kemal Başar
Süre: 80 Dakika Tek Perde Tür: Psikolojik, Gerilim

Biletler ve detaylı bigli için: tiyatrokeyfi.com.trKubilay QB Tunçer ile AŞK VE MUCİZE

Temposu hiç düşmeyen, interaktif ve tiyatral bir sihir şovu!!

Las Vegas'tan Sydney'e dünya şehirlerinde ve Türkiye'de 16 yıldır aralıksız gösteriler yapan, onbinlerce seyirci ile buluşan, MERLIN ödüllü, dünyaca ünlü sihirbaz Kubilay QB Tunçer bu yıl Tiyatro Keyfi ile yeni bir şovla izleyici karşısına çıkıyor:
"AŞK VE MUCİZE" O bir sahne sihirbazı! Oyun yazarı! Senarist! Tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu! Veeee Uluslararası Sihirbazlar Derneği (International Magicians Society) tarafından, David Copperfield, Chris Angel, Jeff McBride gibi sihirbazların aldığı Merlin Ödülü'nün sahibi bir sanatçı!

Temponun hiç düşmeyen, Kabare Sihirbazlığı denen baştan sona interaktif oyun bugüne kadar gördüklerinizden tamamen farklı! Eşkiya Dünyaya Hükümdar olmaz, Bir Zamanlar Anadolu'da gibi büyük filmlerde önemli rollere hayat veren Kubilay Tunçer, hem tiyatro oyunculuğunu hem de yazarlığını ustaca kullanarak, şovu bütünüyle tiyatral bir sahneleme ile sergiliyor. Sahnede yarattığı karakter seyirci ile kurduğu sıcak ilişki, sihirin yarattığı etki ve ustaca örülmüş oyunun kurgusu, seyirciyi başından sonuna içinde sürüklüyor.

Biletler ve detaylı bigli için: tiyatrokeyfi.com.trShakespeare'in Bütün Eserleri - Hafif Kısaltılmış.

Bu çılgın Shakespeare komedisi, İngiltere'de West End'de 10 sezonu aşkındır kapalı gişe oynuyor.

Bu çılgın Shakespeare komedisi, İngiltere'de West End'de 10 sezonu aşkındır kapalı gişe oynuyor. Üç ne yaptığını bilmez erkek oyuncu hemen hemen hazırlıksız ve pek bilgileri de olmadan Shakespeare'in bütün eserlerini birden oynayacaklarını iddia eder; Hamlet, Romeo, Juliet, Jül Sezar, Macbeth, Othello, Desdemona, Ophelia, cadılar, periler derken işler karışır, çılgınlık boyutuna erişir. İçerisindeki tüm espriler bizden, bizim kültürümüzden çıkan, Shakespeare oyunculuğu ile dalga geçen bu çılgın komedi 4. Senesinde de yoğun seyirci ilgisi ile buluşuyor.

Türkiye'de ilk kez sergilenen oyunda, bu eserle 2013-2014 sezonunun genç yetenekleri ödüllerini aldı.
Oyunun özelliği tiyatro sahnesinin yanı sıra, konferans salonu, park, bahçe, anfitiyatro vs. her yerde oynanabilir şekilde sahneye konması ve istenirse bölümlerin ayrılabilmesi. Yani parklarda, açık havada sergilenmek için de çok uygun. Skeçlerden oluşan ve Shakespeare'in her bir eserinin kah rap müzik, kah dans tiyatrosu, kah klasik tiyatro, kah bale, kah televizyon güldürüsü şeklinde sergilendiği komedinin yabancıların seyredebilmesi için İngilizce altyazısı da hazır. Seyirciyle birlikte, zaman zaman seyirciyi de içine katarak oynanan eserde skeçler ayrı ayrı sergilenebiliyor. Yani 70 dakikalık eser arzu edildiğinde 10 dakika da 30 dakika da olabiliyor. Bu gösterişli oyun, 6 kişiyle turne yapabiliyor. Dekor ve kostüm malzemesi 2 valizden oluşuyor. Oyun yoğun istek üzerine Anadolu'yu karış karış geziyor, Ankara, Antalya, İzmir gibi önemli kentlerde kapalı gişe oynayan oyun gittiği tüm illerde yoğun bir ilgi ve beğeni ile karşılanıyor.

Oyunun Künyesi:
Yazanlar: Adam Long, Daniel Singer ve Jess Winfield Çeviren: Leyla Özgüler Kalender Yöneten, dramaturji ve ışık tasarımı: Kemal Başar Kostüm tasarımı: Mine Gökbuget Erbek Koreografi: Alpaslan Karaduman Yönetmen yardımcıları: Shyqyri Caushaj, Çağlar Polat Oynayanlar: Hakan Eke Kerem Muslugil Mesut Yılmaz
Oyun Süresi: 80 Dakika- Tek Perde, Komedi

Biletler ve detaylı bigli için: tiyatrokeyfi.com.trCahide Sonku

Cahide Sonku'nun çalkantılı, sarsıcı öyküsü müzikal melodram tarzında izleyiciyle buluşuyor!

Tiyatro Keyfi bu yeni eserinde sanat ve özel yaşamı ile bir döneme damga vurmuş bir efsanenin, sinema ve tiyatro oyuncusu, Türk sinemasında Muhsin Ertuğrul'un açtığı yoldan ilerleyen ilk kadın sinema yönetmeni Cahide Sonku'nun (1919-1981) hareketli ve hüzünlü yaşam öyküsünü çağdaş bir müzikal olarak sahneye taşıyor.

Dillere destan güzelliğinin yanı sıra birçok alanda öncü olan Cahide Sonku; hiç kuşkusuz cumhuriyet döneminin en gözde isimlerinden biriydi. Şehir Tiyatrolarının parlayan yıldızı Sonku, günü geldi sinema yönetmeni olarak da ünlendi ve kendi film şirketini kurdu. Ancak yaşamı tarifsiz kederler ve talihsizliklerle doluydu.

Tiyatro Keyfi, otuz küsur yıl içinde neredeyse unutulmaya yüz tutmuş böyle bir efsaneye son yıllarda başarılı oyun metinlerine imza atmış Gökhan Eraslan'ın kalemi ile hayat veriyor. Cahide Sonku'ya sahnede başarılı oyunculuğu ile Gizem Yağız hayat veriyor.
Müzikalin reji ve dramaturjisi Kemal Başar'a ait. Müzik Orhan Enes Kuzu, ışık tasarımı ve çevre düzeni Yüksel Aymaz, kostüm tasarımı Canan Göknil. Eserde Erhan Yazıcıoğlu, Hakkı Ergök ve Neslihan Yeldan da sesleriyle yer alıyor. Eser her ay zamansız kaybettiğimiz sanat yönetmeni Arda Aydoğan'ın anısına Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi'nde de Bakırköy'lü izleyicilerle buluşuyor. Eser geçtiğimiz yıl Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali'ni açtı.
İstanbul'daki yoğun sergilemelerin yanı sıra eser Ekim'deki prömiyerinden bugüne istek üzerine Iğdır'dan Bandırma'ya kadar Anadolu'yu karış karış gezmektedir. Ankara, İzmir, Samsun, Adana, Hatay gibi metropollerde başarıyla, kapalı gişe olarak sergilenmiştir. Bu gösterişli oyun, 4 kişiyle turne yapabiliyor. Dekor ve kostüm malzemesi 2 valizden oluşuyor.
Oyunun Künyesi:
Yazan: Gökhan Erarslan Yöneten ve dramaturji: Kemal Başar Müzik: Orhan Enes Kuzu Çevre ve Işık Tasarımı: Yüksel Aymaz Kostüm Tasarımı: Canan Göknil Cahide Sonku: Gizem Yağız
Oyun Süresi: 80 dakika (Tek Perde)

Biletler ve detaylı bigli için: tiyatrokeyfi.com.trÖykülerden Oyunlar

Savaş Başar'ın anısına... Tiyatro Keyfi'nden sarsıcı bir oyun...

Emrah Serbes'in kaleme aldığı Öykülerden Oyunlar, sizler için sahnelenmeye devam ediyor. Erken kaybedenlerin öyküleri... Paramparça hikayeler... Hüzünlü, matrak, coşkulu... En sevilen yazarlardan Emrah Serbes'in hikayelerinin sahneye taşındığı eserde sinema teknolojisinin olanakları da kullanılıyor.
Gençlerin en sevdiği yazarlardan, Behzat Ç adlı televizyon dizisinin de senaryo yazarlarından Emrah Serbes'in öykülerinin sahneye konduğu eseri Tayfun Dinçer yönetiyor, Hakkı Ergök ve Kemal Başar oynuyor. Eserin ışık tasarımı ülkenin en iyilerinden, özellikle büyük prodüksiyonlar ve konserlere yaptığı tasarımlarla tanınan Yüksel Aymaz'a, orijinal müzikleri ise son dönemin parlayan bestecisi Orhan Enes Kuzu'ya ait.
1985'te kaybettiğimiz Savaş Başar'ın anısına yapılan eser, onun buluşu olan formda, ancak günümüzün tiyatrosuna uygun olarak çağdaş bir yöntemle, sinema teknolojisinin olanakları da kullanılarak sahneleniyor.
Daha çok televizyon yönetmenliğiyle tanıdığımız Tayfun Dinçer'in rejisörlüğünü yaptığı eser, sahnelerimizde pek az rastlanan görsel efektleriyle dikkat çekiyor. Oyunda Devlet Tiyatrosu kökenli iki sanatçı, Hakkı Ergök ve Kemal Başar rol alıyor.

Eser, Tiyatro Keyfi'nin ilkeleri çerçevesinde minimalist, geleneksel tiyatromuzdan yola çıkan, ancak çağdaş bir sahnelemeyle, ülkede az rastlanan bir stille ele alınıyor.
İstanbul'daki yoğun sergilemelerin yanı sıra eser istek üzerine Anadolu'yu karış karış gezmektedir. Ankara, İzmir, Ayvalık gibi önemli illerde başarıyla, kapalı gişe olarak sergilenmiştir.
OYUNUN KÜNYESİ:
Yazan: Emrah Serbes Yöneten: Tayfun Dinçer Işık Tasarımı: Yüksel Aymaz Müzik: Orhan Enes Kuzu Dramaturji: Kemal Başar Yardımcı Yönetmenler: Vedat Vural, Elif Şahin Post Production: VSG Oynayanlar: Hakkı Ergök, Kemal Başar
Oyun Süresi: 80 Dakika (Tek Perde)

Biletler ve detaylı bigli için: tiyatrokeyfi.com.trİnternet
Medyası

Spor Siteleri

Şehir
Rehberi

Film Dizi
Gösteri

öteki sinema.com

Eğlence

Otomobil

İş- Kariyer

Müzik

Video

Yerel Gazete
ve Portallar

İMKB isim ve logosu "koruma marka belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. İMKB ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen İMKB'ye ait olup, tekrar yayınlanamaz. Sayfamızdaki finansal veriler 15 dakika gecikmelidir. Piyasa verileri Forex tarafından sağlanmaktadır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.