Korona Virüs

Çin'in Vuhan şehrinde ortaya çıkan virüs, Korona virüs veya 2019 Aralık ayında çıktığı için "Covid 19" olarak adlandırılıyor.

Covid 19 salgını özellikle Türkiye, Avrupa ve Amerika ülkelerini vuruyor. Aşılamalara rağmen virüsün daha hızlı yayılmasına sebep olan mutasyonlar sebebiyle pandemi hız kaybetmeden devam ediyor. Şu an etkin olan varyant daha önceki varyantlara göre öldürücülüğü daha az, fakat bulaşıcılığı daha fazla olduğu söylenen Omicron varyantı. Ülkeler aşı kampanyaları, bilinçlendirme ve karantina önlemleri ile virüsün yayılmasını engellemeye çalışıyor.

Fakir ülkelere aşı tedariği, gelişmiş ülkelerde aşı redçileri ve mutasyon nedeniyle oluşmakta olan yeni varyantların aşı etkinliğini azaltması gibi sorunlar nedeniyle salgının tam olarak ne zaman sona ereceği şu an kesin öngörülemiyor.


Covid19 vaka sayıları ve son durum bilgisini güncel bir şekilde aşağıdaki tablodan takip edebilirsiniz:Korona Virüs, yani Kovid19 salgını sayısal bilgileri WorldOfMeters sitesinden dakikada bir güncellenmektedir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.